Terug naar overzicht

Adviseur Deelmobiliteit

Functie omschrijving

Voor de Provincie Utrecht is FlexIntens op zoek naar een Adviseur Deelmobiliteit voor 32 uur per week.

Utrecht is een provincie om trots op te zijn. Gevarieerd, bruisend en met een rijke historie. Met veel verschillende levensstijlen, culturen en persoonlijke voorkeuren. Onze regio is een topregio met een innovatieve kenniseconomie.

Het is onze opgave om de aantrekkelijkheid van onze provincie te vergroten en groei zo te faciliteren dat de kwaliteit van onze ruimte behouden blijft. Samen met inwoners, bedrijven, organisaties en andere overheden werken het provinciebestuur en medewerkers met enthousiasme en daadkracht aan een gezonde en duurzame leefomgeving. Wij willen dat iedereen in de provincie Utrecht fantastisch woont, werkt en leeft. Daarom zorgen wij voor een goede balans tussen groen en groei.

Je gaat werken binnen de uitvoeringsorganisatieGoedopweg.Goedopwegis een samenwerking van de provincie Utrecht, de gemeenten Utrecht en Amersfoort,Rijkswaterstaat en het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat.

BijGoedopwegmaken we de drukke regio Utrecht beter bereikbaar én beter leefbaar.Met vernieuwende en praktische oplossingen verduurzamen we verkeer en mobiliteit endragen zo bij aan een gezonde toekomst.Graag samen met jou.

Onderdeel vanGoedopwegis hetdeelprogramma Deelmobiliteit &MaaS.Met het deelprogramma helpen we overheden bij (mobiliteits)beleid en uitvoeringsbeslissingen over de thema’s Deelmobiliteit enMaaS, waarbijdeelmobiliteit gedeelde oplossingen voor mobiliteit aandraagt enMobilityas a Service(MaaS)meedenkt hoe mobiliteit te faciliteren. Voor veel overheden is dit nog relatief onbekend terrein. Enerzijds hoe deze thema’s als oplossingsrichting kunnen bijdragen aan de mobiliteit en verstedelijkingsvraagstukken. Anderzijds hoe dit daadwerkelijk op een goede wijzein de praktijkomte zetten.

We dienen als overheden meer regionaal samen te gaan werken aan het realiseren van deelmobiliteit enMaaSom het een volwaardiger vervoersalternatief te laten zijn voor de reiziger. Het doel van het deelprogramma is om vanuit een korte termijn aanpak het aanbod aan (MaaS-waardige) deelmobiliteitte vergrotenin de regio, hetgebruiktestimulerenen het organiseren van kennis- enproductontwikkelingsamen met deregionale samenwerkingspartners. Hiervooris een Plan van Aanpak opgesteld. Dit plan is opvraagbaar.

Opdracht

Wat ga je doen:
Straks werk je in het team Deelmobiliteit & Maas samen met de deelprogrammamanager en één projectleider. In onderling overleg worden onderstaande taken en verantwoordelijkheden verdeeld:

  • Als aanjager van deelmobiliteit zorg jij ervoor dat het onderwerp bij overheden en partners hoog op de agenda blijft. Je bent “het oliemannetje” dat alles soepel laat draaien en verbindt gemeenten, marktpartijen en initiatieven in de regio Utrecht-Amersfoort.
  • Jij brengt Utrechtse gemeenten en marktpartijen bij elkaar om deelmobiliteit grootschalig en kwalitatief te laten groeien in nieuwe gebiedsontwikkelingen.
  • Samen met communicatie- en gedragsexperts en andere collega’s binnen Goedopweg werk je aan campagnes rondom de concessie Deelmobiliteit in de regio Utrecht-Amersfoort. Je arrangeert bijvoorbeeld slimme producten rondom probeertegoeden zodat het voor doelgroepen aantrekkelijk is om te starten met deelmobiliteit.
  • Vanuit onze raamovereenkomst ‘Doelmatig aan de slag met de markt in Living Lab MaaS’ initieer jij innovatieve projecten. Daarbij helpt je bij het ontwikkelen van use-cases en proposities die multimodaal reizen en deelmobiliteit stimuleren binnen diverse programma’s van Goedopweg.
  • Je werkt samen met jouw collega projectleider Deelmobiliteit en samenwerkende gemeenten aan het project Inclusieve Deelmobiliteit. Dit is een project waar onderzocht wordt hoe deelauto’s bij nieuwe ontwikkelingen in (bestaande) kwetsbare wijken een plek kunnen krijgen.
  • Je verricht de voorbereiding, organisatie en uitvoering van kennisevenementen over het onderwerp Deelmobiliteit en MaaS met en voor ambtenaren van Utrechtse gemeenten en de provincie. Deze evenementen kunnen bestaan uit werkateliers, markt-meet-ups en (buitenlandse) expedities.
  • Je adviseert de projectleider Deelmobiliteit bij het werven van een marktpartij. De projectleider voert een interessescan onder gemeenten uit. Met deze tool wordt onderzocht of buurten interesse hebben in deelmobiliteit en in welke vorm (commercieel, informeel delen of formeel delen).
  • Je adviseert periodiek jouw deelprogrammanager in de te nemen vervolgstappen naar aanleiding van uitkomsten uit bovenstaande

Hierbij is het belangrijk om het totale werkpakket goed te kunnen overzien, om specialistische kennis te hebben van deelmobiliteit en de markt en het beschikken over een goed relevant netwerk. Even belangrijk is het vooral om uitvoerend sterk te zijn en goede relaties (en daarmee vertrouwen) op te kunnen bouwen.

Wie zoeken wij:

Voor het programma Deelmobiliteit & MaaS zoeken wij een ervaren professional die bekend is met het adviseren over deelmobiliteit en MaaS en goede innovatieve ideeën over het thema kan ontwikkelen om de beoogde doelstellingen te halen. De professional heeft kennis van de partijen die in deze markten actief zijn en weet slimme productcombinaties te realiseren met de andere deelprogramma's van Goedopweg.

We zoeken iemand die praktijkervaring heeft met het organiseren van kennisevenementen en het realiseren van publiek-private samenwerkingen.

Een doener die naast senior kennis over deelmobiliteit, voeten in de klei ervaring, ook de skills heeft om relaties en vertrouwen op te bouwen, het overzicht te bewaren, projectmatig te werk gaat en samen met de deelprogrammamanager in control is.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau
  2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als adviseur deelmobiliteit en/of MaaS
  3. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring met duurzame mobiliteit
  4. In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.

Wensen:

  1. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als adviseur deelmobiliteit bij een overheidsorganisatie

Competenties

  • Het vermogen om met actuele kennis overduurzame mobiliteiten deelmobiliteit en MaaShierover goed aan Goedopweg en haar directe stake holders te adviseren
  • Vermogen om complexe publiek-private trajecten tot een goed einde te brengen
  • Organiseren van draagvlak bij alle relevante stakeholders
  • Communicatief sterk, gewend te spreken op directieniveau binnen zowel bedrijven als overheden
  • Gevoel voor bestuurlijke verhoudingen bij lokale overheden
  • Kan inspireren en presenteren

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 04-02-2026 om 12:00.

Gewenst aantal uren

32 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures