Ecoloog omgevingscondities
-
Provincie
Overijssel
-
Branche
Lokale overheid
-
Opleidingsniveau
WO
-
Dienstverband
Detachering
-
Plaats
-
Gepubliceerd op
Functie omschrijving
Voor de Provincie Overijssel is FlexIntens op zoek naar een Ecoloog omgevingscondities voor 8 tot 10 uur per week.Overijssel is een prachtige provincie om te wonen, te werken en te recreëren. Met elkaar maken we Overijssel iedere dag leefbaarder, mooier, veiliger en beter bereikbaar. De provincie werkt samen met gemeenten, waterschappen, het Rijk, ondernemers en maatschappelijke instanties. Samen zetten we ons in voor de toekomst van onze provincie.
Beschrijving Natuur en Milieu
Je gaat aan de slag bij de afdeling Natuur en Milieu (NM), één van de acht afdelingen binnen provincie Overijssel. Deze afdeling is verantwoordelijk voor de ontwikkeling en uitvoering van beleid op de thema’s natuur, milieu en landbouw. We werken intensief samen met burgers, bedrijven, andere overheden en belangengroepen. Daarbij spelen we in op maatschappelijke initiatieven die aansluiten bij de provinciale ambities.
De afdeling bestaat uit de volgende teams:- Strategie & Bestuursondersteuning
- Landelijk Gebied & Milieu
- Natuurbeleid
- Contractering
- Projecten Uitvoering
Adviseren bij uitvoeren van het project omgevingscondities. Hieronder vallen onder meer:
- opstarten van, begeleiden van en ondersteunen bij de uitvoering van de metingen
- interpreteren van de informatie die wordt ingewonnen
- uitzetten van nieuwe vragen
- het verder uitwerken van monitoringsplannen
- uitvoeren van coördinerende werkzaamheden
- afstemmen met stakeholders
Achtergrond is dat we de omgevingscondities voor de Natura 2000-gebieden in Provincie Overijssel beter in beeld willen hebben. We gebruiken hierbij de landelijke handreiking uit het Verbeterprogramma VHR-monitoring.
Functie eisen
Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:
Eisen:
- Aantoonbare afgeronde opleiding op minimaal WO-niveau in de richting van biologie, ecohydrologie, ecologie of natuurbeheer
- Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als ecoloog met aandacht voor landschapsecologie
- Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met het werken met omgevingscondities
- In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.
Wensen:
- Aantoonbare werkervaring met de relatie tussen abiotische omstandigheden en ecosystemen
- Aantoonbare werkervaring met beoordeling van Natura 2000-gebieden
- Aantoonbaar in het bezit van een netwerk bij relevante stakeholders en ervaring met het betrekken van deze partijen
- Opstellen met het van Natura 2000-natuurmonitoringsplannen en -rapportages
- Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als ecoloog
Competenties
- Je kunt je zowel mondeling als schriftelijk goed uitdrukken in het Nederlands
- Je bent zelfstandig en resultaatgericht
- Je kunt goed samenwerken met mensen met andere belangen
Inschrijven tot
Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 09-04-2026 om 12:00.
Gewenst aantal uren
8 tot 10 uur per week.
Procedure en arbeidsvoorwaarden
Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.
Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:
- Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
- Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
- Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
- Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.