Terug naar overzicht

Financieel Projectmedewerker Energie

Functie omschrijving

Voor Waterschap Amstel gooi en Vecht gemeente Amsterdam is FlexIntens op zoek naar een Financieel Projectmedewerker Energie voor 24-32 uur per week.

Waternet zoekt een ervaren professional die de achterstand in de financiële administratie snel en doeltreffend kan wegwerken en bijhouden. De projectmedewerker analyseert de huidige processen, brengt knelpunten in kaart en draagt bij aan procesverbeteringen door het opstellen van vaste formats en efficiëntere werkwijzen. De focus ligt hierbij op het verlagen van de foutgevoeligheid en het versnellen van de afhandeling van financiële administratieve taken, en het ontwikkelen en implementeren van een robuust systeem met het oog op de aankomende reorganisatie. Daarnaast ondersteunt de opdrachtnemer het energieteam bij diverse werkzaamheden.

Je bent namens Waternet verantwoordelijk voor de financiële administratie van energie. Het inventariseren van de processen en het voorstellen, uitwerken en implementeren van een nieuw proces omtrent de verwerking van energie facturen. Als projectmedewerker:

  • Draag je zorg voor de gehele verwerking van binnenkomende energie facturen. Dit betreft onder andere: VPL’s aanmaken, overzicht van de verschillende boekingscodes maken en delen met leveranciers, facturen controleren en prestatie verklaren;
  • Zorg je voor afstemming met interne stakeholders binnen verschillende bedrijfsonderdelen (waarde ketens) van Waternet. Je bent het aanspreekpunt voor alle financiële vragen energie en zorgt dat de leverancier beschikt over de juiste aansluiting informatie;
  • Faciliteer je overleggen en ben je het op het gebied van het facturatie proces eerste aanspreekpunt voor zowel de leverancier als de interne stakeholders.
  • Signaleer je knelpunten in het huidige proces en kom je met oplossingen;
  • Ontwerp je een nieuw proces voor de verwerking van energie facturen;
  • Bouwen van een nieuw facturatiesysteem specifiek voor Energie;
  • Implementeer je oplossingen uit het nieuwe proces;
  • Zorg je dat de facturatieprocessen met een nieuwe samenwerkingspartner tijdig en correct worden ingeregeld.

Je maakt deel uit van de afdeling Programmeren, binnen een team van twaalf collega’s die organisatie breed opereren. Je rapporteert aan de teamleider en aan de collega’s van het energieteam. Binnen Waternet werk je samen met gedreven professionals die ieder vanuit hun eigen expertise bijdragen aan een duurzame en efficiënte inzet van energie.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Een afgeronde WO-opleiding in financiële richting;
  2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als financieel medewerker;
  3. Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift;
  4. Minimaal een jaar ervaring als projectmedewerker.
  5. Deze functie is niet geschikt voor een zzp'er.

Wensen:

  1. Minimal 1 jaar en bij voorkeur meer dan 5 jaar werkervaring met facturatieprocessen binnen de energiesector;
  2. Ervaring met het uitvoeren van data analyses in Excel en werken met grote datasets;
  3. Ervaring met stakeholdermanagement.

Competenties

  1. Samenwerken en verbinden: Effectief samenwerken met interne en externe partijen, stakeholders verbinden en de samenwerking stimuleren tussen Waternet en de leveranciers.
  2. Duidelijk communiceren: Helder en to the point communiceren, zowel mondeling als schriftelijk. In staat om standpunten goed te onderbouwen en verwachtingen duidelijk af te stemmen.
  3. Coördineren en aansturen: Zelfstandig regie voeren over de uitvoering van het project. De leverancier en interne partijen effectief aansturen op acties, deadlines en resultaten.
  4. Oplossingsgericht en pragmatisch: Snel knelpunten signaleren en praktisch werkbare oplossingen aandragen die passen binnen de context van Waternet.
  5. Planmatig en resultaatgericht: Goed kunnen plannen, organiseren en bewaken van voortgang, kwaliteit en deadlines. Gericht op het behalen van concrete projectresultaten.
  6. Stressbestendig en flexibel: In staat om onder tijdsdruk te werken, prioriteiten te stellen en snel te schakelen als omstandigheden veranderen.

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 17-07-2025 tot 08:00 uur.

Gewenst aantal uren

24-32 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.

NB: voor elke opdracht is het beheersen van de Nederlandse taal verplicht.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures