Flying Squad Coördinator -4-fasenplan DGAM
-
Provincie
Utrecht
-
Branche
Rijksoverheid
-
Opleidingsniveau
HBO WO
-
Dienstverband
Detachering
-
Plaats
-
Gepubliceerd op
Functie omschrijving
Voor de Rijkswaterstaat Rhoon is FlexIntens op zoek naar een Flying Squad Coördinator -4-fasenplan DGAM voor 32 tot 36 uur per week.Functie
Flying Squad Coördinator – Data-gedreven AssetmanagementLocatie & werkwijze
Hybride: combinatie van kantoor (Utrecht), landelijke locaties en thuiswerken.
Functieomschrijving
Als Flying Squad Coördinator ondersteun je regionale assetteams bij de implementatie van het 4-fasenplan voor datagedreven assetmanagement. Je organiseert en coördineert een multidisciplinair flying squad-team dat tijdelijk samenwerkt met regionale assetteams om DGAM succesvol te implementeren op assets.
Jouw rol / Verantwoordelijkheden
- Organisatorische aansturing van een flying squad: planning, opstellen van plannen van aanpak, organiseren van werkverbanden en overleggen.
- Afstemming met het landelijke programmateam en regionale assetteams.
- Inhoudelijke inbreng op het gebied van assetmanagement en maintenance engineering; sparringpartner voor squadleden.
- Realiseert essentiële producten binnen het 4-fasenplan en benut bestaande kennis en capaciteit in assetteams.
- Monitort voortgang, signaleert knelpunten en ondersteunt bij oplossen daarvan.
- Bevordert enthousiasme en kennisdeling rondom data-gedreven werken.
Resultaat van de opdracht
- Coördinatie van de inzet van flying squad-leden ten behoeve van realisatie van stappen uit het 4-fasenplan.
- Inbreng van assetmanagement- en maintenance engineeringkennis voor de realisatie van stappen uit het 4-fasenplan.
- Definiëren van (standaard)informatie- en databehoefte van stakeholders in de assetmanagementketen voor datagedreven werken.
Wat je voldoening geeft
- Begeleiden van teams bij verandering en innovatie.
- Het verbinden van mensen en samenwerking tussen publieke opdrachtgevers en marktpartijen.
- Zichtbaar verbeteren van assetmanagement met behulp van data.
Wat we aan jou waarderen
- Ruime ervaring met assetmanagement en maintenance engineering.
- Natuurlijke projectmanager met sterke organisatorische vaardigheden.
- Heldere communicatie, schakelen tussen abstract en concreet en het enthousiasmeren van mensen.
- Bruggenbouwer tussen techniek en organisatie.
Verplichte eisen
- Minimaal 10 jaar aantoonbare werkervaring binnen verschillende marktpartijen verantwoordelijk voor de uitvoering van het onderhoud aan de rijksinfrastructuur.
- Minimaal 10 jaar aantoonbare werkervaring in senior project-/programmamanagement en/of managementrollen.
- Hbo- of wo-diploma in een technische of bedrijfskundige richting.
- Ervaring met assetmanagement en/of maintenance engineering (minimaal 5 jaar genoemd in de functiebeschrijving).
- Ervaring met het organiseren en coördineren van multidisciplinaire teams.
- Kennis van en ervaring met data-gedreven werken en/of het gebruik van data in assetmanagement/onderhoud.
- Affiniteit met infrastructuur, lifecycle management en kwaliteitsmanagement.
- Proactieve, analytische en verbindende houding.
Wensen
- Ervaring met de ontwikkeling en implementatie van data-gedreven assetmanagement.
- Visie op de inzet van nieuwe databronnen en datatechnologie in assetmanagement en het vermogen deze overtuigend uit te dragen.
- Kennis en ervaring met beheerobjecttypes zoals beweegbare bruggen, sluizen, tunnels of gemalen.
- Ervaring met samenwerken in samenwerkingsverbanden tussen overheid en bedrijfsleven.
- Mate waarin de kandidaat beschikt over genoemde competenties (op basis van CV, motivatie en/of gesprek).
Leiding en toezicht
De Flying Squad Coördinator maakt onderdeel uit van het technische team binnen het programma DGAM en stemt af met de verantwoordelijke van dat team. De functie werkt onder directe aansturing van die verantwoordelijke.
Essentiële competenties
- Aansturen groep
- Gedeeld leiderschap
- Motiveren
- Netwerken
- Reflecteren
Functie eisen
Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:
Eisen:
- Je hebt een hbo- of wo-diploma in een technische of bedrijfskundige richting
- Je hebt minimaal 5 jaar ervaring in assetmanagement en/of maintenance engineering
- Je hebt ervaring met het organiseren en coördineren van multidisciplinaire teams
- Je hebt kennis van en ervaring met data-gedreven werken en/of het gebruik van data in assetmanagement/onderhoud
- Je hebt affiniteit met infrastructuur, lifecycle management en kwaliteitsmanagement
- Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal 10 jaar werkervaring binnen verschillende marktpartijen verantwoordelijk voor de uitvoering van het onderhoud aan de Rijks infrastructuur
- Kandidaat beschikt aantoonbaar over minimaal 10 jaar werkervaring in senior project-/programmamanagement en/of management-rollen
- In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.
Wensen:
- Het is een pré als de kandidaat ervaring heeft met samenwerken in of met aannemersorganisaties
- Het is een pré als de kandidaat bekend is met objecttypes zoals sluizen, tunnels, bruggen of gemalen
- Het is een pré als de kandidaat ervaring heeft in verandertrajecten of programma’s binnen een complexe omgeving
- Kandidaat heeft ervaring met de ontwikkeling en implementatie van data gedreven assetmanagement
- Kandidaat heeft een visie op de inzet van nieuwe databronnen en datatechnologie in het assetmanagement en is in staat deze overtuigend uit te dragen
- Kandidaat heeft kennis en ervaring met asset management en het onderhoud van de beheer objecttypes ‘beweegbare bruggen’, ‘sluizen’, ‘tunnels’ en ‘gemalen’
- Kandidaat heeft ervaring met het participeren in samenwerkingsverbanden tussen overheid en bedrijfsleven
Inschrijven tot
Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 29-06-2026 om 9:00.
Gewenst aantal uren
32 tot 36 uur per week.
Procedure en arbeidsvoorwaarden
Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.
Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:
- Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
- Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
- Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
- Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.