Terug naar overzicht

Interim Hoofd HR Specialismen

  • Provincie

    Zuid Holland

  • Branche

    Lokale overheid

  • Opleidingsniveau

    WO

  • Dienstverband

    Detachering

  • Plaats

    Europaweg 205, Zoetermeer

  • Gepubliceerd op

Functie omschrijving

Voor de RDW is FlexIntens op zoek naar een Interim Hoofd HR Specialismen voor 32 tot 36 uur per week.
 

Introductie RDW

De RDW is een uitvoeringsorganisatie die valt onder de verantwoordelijkheid van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat (I&W). De RDW is de Nederlandse toelatingsautoriteit voor alle voertuigen met een Nederlands kenteken die Inschrijver in Nederland en ook daarbuiten op de openbare weg kan tegenkomen. De RDW ziet er op toe dat aan de vereiste veiligheids- en milieuaspecten wordt voldaan. De RDW is tevens de beheerder van de basisregistratie voertuigen in Nederland. In deze registratie staan voertuiggegevens en de gegevens van de eigenaren/houders. Vele overheidsorganisaties en in een aantal gevallen ook bedrijven maken hier gebruik van.

Veilige en duurzame mobiliteit mogelijk maken, dat is onze belangrijkste opdracht als zelfstandig bestuursorgaan van de overheid. Daar komt heel wat bij kijken op organisatorisch, technisch, juridisch en ICT-gebied. Zeker als het om innovaties en slimme oplossingen gaat. Dit zijn onze kerntaken:

  • We bepalen of voertuigen en voertuigonderdelen toegelaten worden op de Nederlandse en Europese markt.
  • Er zijn honderden bedrijven in Nederland met een RDW-erkenning die voertuigen keuren, inspecteren of registreren. Wij houden toezicht op deze erkende bedrijven en controleren ook zelf de technische staat van voertuigen.
  • We verzamelen, verwerken en beheren gegevens in een flink aantal registers. Denk aan die voor voertuigen (ook snelle boten en drones registreren we), kentekens, rijbewijzen en de apk. Maar ook data voor bedrijfskeurmerken, parkeren en diefstal. Uitgebreide digitale registers met een schat aan informatie. Daar gaan we zorgvuldig mee om. Zo zorgen we voor goede beveiliging en bepalen we strikt volgens de wet- en regelgeving wie toegang heeft tot welke informatie.
  • We geven documenten uit die je als eigenaar van een voertuig of als bestuurder nodig hebt, zoals kenteken- en rijbewijzen en apk-formulieren.

De RDW wil een hoge kwaliteit van dienstverlening leveren tegen zo laag mogelijke kosten. Kortom, een werkwijze die past in de huidige samenleving en die afnemers van de RDW diensten van ons mogen verwachten.

De missie: De RDW staat voor veiligheid, duurzaamheid en rechtszekerheid in mobiliteit.

De visie van de RDW bestaat uit de volgende elementen:

  • Wij gaan voor iedereen veilig en vertrouwd op weg;
  • Wij zijn dienstbaar, betrouwbaar en wendbaar;
  • Wij zetten in op integraal ketentoezicht, beheerste implementatie, slimmere informatie en toegankelijke dienstverlening.

Opdracht
 

Voor onze HR-afdeling zoeken wij een ervaren en verbindende interim manager voor de rol van Hoofd HR Specialismen. In deze sleutelpositie geef je richting aan een team van HR-specialisten en beleidsadviseurs en versterk je de samenhang en impact van HR Specialismen.De komende periode ligt de nadruk op het verder professionaliseren van HR Specialismen en het verbeteren van de sturing op strategische HR-dossiers. Een belangrijke eerste opdracht is om te analyseren hoe het team nu is ingericht: wat is nodig om goed aan te sluiten op de vraag van de organisatie, welke prioriteiten moeten worden gesteld en zijn de werkzaamheden, rollen en verantwoordelijkheden logisch en effectief ingericht?
Je maakt deel uit van het MT HR, samen met de directeur HR, het Hoofd HR Advies en het Hoofd HR Operations. Binnen dit MT vertegenwoordig jij HR Specialismen en verbind je de specialistische kennis van het team met de HR-strategie en de opgaven van de organisatie.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring in een leidinggevende rol binnen het HR-domein
  2. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als HR-businesspartner bij een middelgrote of grote organisatie (tenminste 150 werknemers)
  3. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het vergroten van de verbinding tussen de HR-beleidsterreinen en HR Advies
  4. Aantoonbare werkervaring met het aanbrengen van structuur, governance, prioritering en professionalisering binnen (HR)teams
  5. In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.

Wensen:

  1. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring met het aansturen van HR-beleidsadviseurs of HR-specialisten op complexe inhoudelijke dossiers
  2. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 5 jaar met het sturen op strategische HR-dossiers en projecten, inclusief planning, voortgang en implementatie
  3. Minimaal 1 jaar aantoonbare werkervaring met bestuurlijke besluitvorming, medezeggenschap, vakorganisaties, advies- en instemmingsaanvragen en cao-gerelateerde trajecten
  4. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring met de inhoudelijke HR-thema’s binnen de portefeuille, waaronder juridische en arbeidsvoorwaardelijke vraagstukken, arbeidsmarktstrategie, verzuim, duurzame inzetbaarheid en functiehuis
  5. Minimaal 5 jaar aantoonbare werkervaring als HR manager op het gebied van beleid en HR specialisme binnen een (semi) overheidsorganisatie

Competenties

  • Bestuurlijk sensitief
  • Analytisch sterk
  • Resultaatgericht
  • Besluitvaardig, met het vermogen om prioriteiten te stellen en complexe vraagstukken te vertalen naar concrete keuzes
  • Mensgericht, met het vermogen om rust, overzicht en richting te brengen in een dynamische omgeving
  • Teamgericht, met het vermogen om rust, overzicht en richting te brengen in een dynamische omgeving

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 11-08-2026 om 12:00.

Gewenst aantal uren

32 tot 36 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures