Terug naar overzicht

Strategisch Adviseur Inkoop en Aanbesteding

  • Provincie

    Gelderland

  • Branche

    Lokale overheid

  • Opleidingsniveau

    HBO WO

  • Dienstverband

    Detachering

  • Plaats

    Hogeweg 11, Zaltbommel

  • Gepubliceerd op

Functie omschrijving

Voor de Bedrijfsvoeringseenheid Bommelerwaard (BVEB) is FlexIntens op zoek naar een Strategisch Adviseur Inkoop en Aanbesteding voor 27 uur per week.


De Bedrijfsvoering eenheid Bommelerwaard (BVEB) ondersteunt de gemeenten Maasdriel en Zaltbommel op het gebied van Financiën, Juridische zaken, Informatisering & Automatisering en HRM. Met 75 collega’s werken we in Zaltbommel of Kerkdriel of digitaal.

De organisatie kent een open en informele sfeer. Aandacht voor de mens vinden we belangrijk en talent blijft niet onopgemerkt. Je krijgt veel ruimte om je werk als professional te kunnen uitvoeren omdat we weten dat jij in staat bent om de juiste inschattingen te maken.

Naast ons dagelijks werk brengen we de grote en kleine opgaven in kaart, zodat we hier beter op kunnen sturen. We maken vooraf afspraken met de gemeenten over resultaten en prioriteiten, zodat er meer rust en regelmaat komt op de werkvloer. We noemen dit het ‘Programma bedrijfsvoering’

Opdracht
De strategisch inkoopadviseur ondersteunt en adviseert de beide gemeenten op het gebied van inkoop en helpt de inkoopfunctie te professionaliseren. Hij/zij is verantwoordelijk voor het inhoudelijk adviseren bij enkelvoudige en meervoudige inkopen, het ontwikkelen van het inkoopbeleid, het verbeteren van processen en het versterken van de inkoopkennis in de organisatie (zowel in de organisatie zelf als bij betrokken stakeholders). De adviseur is geen aanbestedingsspecialist, maar wel een belangrijke schakel tussen beleid, uitvoering en stakeholders.

Kerntaken en verantwoordelijkheden

  • Adviesfunctie binnen inkoop
    • Adviseren bij enkelvoudige en meervoudige inkopen (gunningscriteria, leveranciersselectie, prijs-kwaliteitafweging)
    • Opstellen van standaardtemplates, richtlijnen en hulpmiddelen voor opdrachtgevers (budgethouders, afdelingshoofden)
    • Beoordelen en adviseren over inkoopaanvragen vanuit verschillende onderdelen van de gemeenten
  • Beleidsontwikkeling, kaderstelling en professionalisering
    • Initiëren van verbetertrajecten, bijvoorbeeld rondom contractmanagement, leveranciersmanagement, risicomanagement
    • Zorgdragen dat de inkooppraktijk binnen de wettelijke en beleidsmatige kaders blijft (transparantie, proportionaliteit, eerlijk speelveld, duurzaamheid)
    • Monitoren wijzigingen in de wet- en regelgeving (Aanbestedingswet, Europese regelgeving, staatssteun, ketenverantwoordelijkheid e.d.) en vertalen naar lokale toepassing
  • Stakeholdermanagement en kennisdeling
    • Fungeren als schakel tussen beleid, afdelingen, (intern) opdrachtgevers, inkoopteams en externe partijen
    • Trainen, begeleiden en ondersteunen van betrokkenen (budgethouders, projectleiders etc.) in het uitvoeren van hun rol in het inkoopproces
    • Kennisdeling over best practices en nieuwe ontwikkelingen in inkoop (duurzaam inkopen, circulair inkopen, innovatief inkopen)

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Een aantoonbare afgeronde hbo bachelor opleiding
  2. Een aantoonbare afgeronde Nevi 1 publiek of andere opleiding op inkoop en aanbesteding
  3. Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als inkoper binnen een (semi-) publieke organisatie en/of gemeente en/of (semi-)overheidsorganisatie
  4. Aantoonbare werkervaring met (semi-) publiekeinkoopregelgeving en specifiekAanbestedingswet, relevante Gids Proportionaliteit, regionale/locale regelgeving
  5. In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.

Wensen:

  1. Een aantoonbare afgeronde WO bachelor opleiding
  2. Aantoonbare werkervaring in de afgelopen 3 jaar met enkelvoudige en meervoudige inkoopprocessen binnen een gemeente
  3. Aantoonbare kennis vaninkoopmethodieken, leveranciersmanagement, contractmanagement, risicomanagement
  4. Aantoonbare werkervaring met procesverbetering, procesbeschrijvingen en structurering van inkoopprocessen binnen een gemeente
  5. Aantoonbare werkervaring met inkoopthema's en de directe vertaling naar praktische tools, templates en richtlijnen

Competenties

  • Strategisch en integraal denken: kan verbanden leggen tussen gemeentelijke doelen, beleid en inkoopstrategie
  • Proactief en innovatief: zoekt steeds naar verbeteringen in aanpak, methodiek en tools
  • Klant- en organisatiebewust: functioneert dienstverlenend naar verschillende afdelingen en gebruikers
  • Communicatief sterk: helder, overtuigend en toegankelijk
  • Overtuigingskracht en beïnvloeding: kan draagvlak creëren voor veranderingen en nieuw beleid
  • Resultaatgericht en besluitvaardig: legt afspraken vast, bewaakt voortgang en stuurt bij
  • Flexibiliteit en bestuurlijke sensitiviteit: kan schakelen tussen inhoud, politiek/bestuurlijk perspectief en uitvoering
  • Zelfstandig en verbindend: neemt initiatief, maar werkt ook goed samen met anderen

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 14-10-2025 om 12:00.

Gewenst aantal uren

27 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures