Terug naar overzicht

Teammanager Advies, Ontwerp en Realisatie

Functie omschrijving

Voor de Gemeente Alphen aan den Rijn is FlexIntens op zoek naar een Teammanager Advies, Ontwerp en Realisatie voor 32 tot 36 uur per week.

Gemeente Alphen aan den Rijn is volop in ontwikkeling. De groen-blauwe stad midden in het Groene Hart, kent een unieke combinatie van stedelijke en landelijke vraagstukken. De gemeente groeit van 115.000 inwoners naar 140.000 inwoners in 2040. De grote maatschappelijke opgaven binnen een snel veranderende omgeving, toenemende verantwoordelijkheden én de complexiteit van een 100.000+ gemeente zorgen voor grote vraagstukken. Ook op het gebied van organisatieontwikkeling.

Op dit moment bevindt de gemeente zich in een transitie. De afgelopen periode werkte de organisatie aan een beter sturingsmodel binnen een nieuwe structuur. Vanaf 1 juli 2025 gaan we met de nieuwe structuur werken.

  • We gaan van 4 domeinen (Sociaal, Fysiek, Bedrijfsvoering en Dienstverlening) naar 8 domeinen.
  • Onder elk domein vallen verschillende sectoren. En daaronder vallen verschillende teams.

Hiermee ontstaat een flexibele en tegelijkertijd krachtige organisatie. Met meer aandacht voor strategie en focus enerzijds en professionaliteit en welzijn van medewerkers anderzijds.

Binnen Gemeente Alphen aan den Rijn werken we samen, met elkaar, onze inwoners en ondernemers. We zijn klantgericht. En we zijn in staat om, binnen een continue veranderende omgeving, aan te passen aan wat de situatie van ons vraagt. Zodat we blijvend resultaten kunnen behalen. Onze gemeente is dé plek om mee te bouwen aan een toekomst vol kansen.Bouw jij met ons mee?

Opdracht

Team Advies, Ontwerp en Realisatie maakt deel uit van de Sector Ingenieursbureau. Samen met de teams Projectmanagement Civiel en Projectbeheersing zorgt de Sector voor ontwikkeling en herinrichting van de openbare ruimte.

Functieomschrijving

Als Teammanager Advies, Ontwerp en Realisatie geef je leiding aan een team van specialisten binnen de civiele techniek. Je zorgt voor een optimale inrichting van het team, stuurt op resultaten en draagt bij aan verdere professionalisering van de sector. Met een coachende en motiverende aanpak stimuleer je medewerkers om zich te ontwikkelen en verantwoordelijkheid te nemen. Je zet mensen in hun kracht en zorgt dat ze optimaal de ruimte krijgen om hun expertise in te zetten. Je bent verantwoordelijk voor de HR-cyclus, strategische personeelsplanning, werving en selectie en talentontwikkeling.

Verantwoordelijkheden

Teamdoelen

Met je team draag je bij aan de samenhang in de clusters en het bereiken van de sectordoelen. Je werkt binnen de sector Ingenieursbureau nauw samen met de Programmamanager Civiele Projecten aan deze doelen en de realisering van het meerjarenprogramma voor reconstructieprojecten en gebiedsontwikkeling. Daarbij leg je duidelijke prioriteiten voor je team, stuur je op resultaten en zorg je dat jouw team bijdraagt aan de gemeentelijke ambities op het gebied van stedelijke ontwikkeling en inrichting van openbare ruimte.

Procesoptimalisatie en Innovatie

Procesoptimalisatie en innovatie staan centraal in jouw rol. Je ziet toe op het gebruik van professionele methodieken zoals Projectmatig Werken en zet in op verdere professionalisering van de clusters, waaronder ontwerp en kostendeskundigheid. Je moedigt eigenaarschap, integrale samenwerking aan en zorgt dat nieuwe processen en methodieken daadwerkelijk worden toegepast.

Relatiebeheer

Je opereert in een dynamisch speelveld waarin jouw team samenwerkt met de interne keten en diverse externe partijen om de kwaliteit van de openbare ruimte te waarborgen. Je onderhoudt relaties met gemeentelijke sectoren zoals Gebiedsontwikkeling en Ruimtelijk Economische Ontwikkeling en zorgt voor soepele samenwerking met externe partners. Hiermee creëer je draagvlak binnen en buiten de organisatie.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Een afgeronde opleiding op minimaal hbo bachelor niveau in de richting van ruimtelijke ontwikkeling of civiele techniek
  2. Aantoonbare werkervaring als teammanager binnen een gemeente
  3. In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.

Wensen:

  1. Minimaal 3 jaar aantoonbare werkervaring als teammanager binnen het fysieke domein/openbare ruimte/ingenieursbureau bij een gemeente
  2. Aantoonbare werkervaring als projectmanager/leider gebiedsontwikkeling of civiele techniek binnen de overheid
  3. Aantoonbare werkervaring met ingenieurswerk/-diensten in de afgelopen 8 jaar
  4. Uiterlijk 14 juli beschikbaar voor minimaal 24 uur in de week
  5. Aantoonbare werkervaring met teamontwikkeling, procesoptimalisatie of kwaliteitsmanagement (omschrijf duidelijk in het CV)

Competenties

  • Communicatief vaardig
  • Pro-actief
  • Coachend leiderschap
  • Besluitvaardig
  • Samenwerkend
  • Oplossingsgericht
  • Politiek-bestuurlijke sensitief

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 23-06-2025 om 12:00.

Gewenst aantal uren

32 tot 36 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures