Terug naar overzicht

CIAM Tester

  • Provincie

    Gelderland

  • Branche

    Lokale overheid

  • Opleidingsniveau

    HBO

  • Dienstverband

    Detachering

  • Plaats

    Hofstraat 110, Apeldoorn

  • Gepubliceerd op

Functie omschrijving

Voor de Kadaster is FlexIntens op zoek naar een CIAM Tester voor 36 uur per week.


Het Kadaster registreert en verstrekt gegevens over de ligging van vastgoed in Nederland en de daarmee samenhangende rechten, zoals eigendom en hypotheek. Als zelfstandig bestuursorgaan is dat onze wettelijke taak. Onze gegevens bieden houvast bij het onderzoeken van maatschappelijke vraagstukken, of het nu gaat om de beste route voor een nieuwe snelweg, actuele ontwikkelingen op de woningmarkt of het in beeld brengen van leegstand.

Opdracht

Voor het aantonen van de correcte werking van een nieuw in te richten CIAM oplossing is Kadaster op zoek naar een (end-to-end) tester. De tester is verantwoordelijk voor het opstellen en verder uitwerken van test scenario's waarmee de hele keten (portaal, toegangsdienst, CIAM oplossing, CRM, ...) structureel kan worden getest en gecontroleerd op correcte werking.

Bij het opstellen van de scenario's zullen niet alleen de happy, maar ook unhappy flows bepaald moeten worden. De tester zal ook de tests uit moeten voeren en resultaten moeten vastleggen en delen.

Om regressietesten uit te kunnen voeren dienen, daar waar mogelijk en relevant, de testen geautomatiseerd te worden. De tester dient daarom ook kennis en ervaring te hebben van automatiseringstools zoals bijvoorbeeld Cypress of Robotframework.

De tester denkt mee met en adviseert het projectteam, haalt informatie op bij stakeholders en deelt proactief resultaten om zo de kwaliteit en efficiëntie van de implementatie van de CIAM-oplossing te verhogen. Ook is het doel om op een agile manier te werken, waardoor de tester ook iteratief de scenario’s zal ontwikkelen en doorlopen.

Daarnaast werkt de tester nauw samen met het core-CIAM team, de Projectmanager en andere aanpalende teams zoals het Online- en CRM-team. Voor de specifieke processen en details van de CIAM oplossing zal de tester vooral ook zelfstandig in gesprek gaan met het team van de CIAM leverancier en de relevante stakeholders binnen het Kadaster. De tester zal ook nauw samenwerken met de product-owners en ontwikkelaars/testers van de Scrum-teams.

De werkzaamheden vinden naar verwachting voor 50% op locaties van het Kadaster in Apeldoorn plaats, dus 2 a 3 dagen per week. De overige dagen kunnen de werkzaamheden remote/elders of via teams worden uitgevoerd. Als op locatie wordt gewerkt betreft dit Apeldoorn – De Grift of Apeldoorn – De Brug.

Belangrijkste technieken, methoden en tools

  • Gestructureerd testen TMAP
  • ISTQB Agile testen
  • Geautomatiseerd testen
  • JIRA

De belangrijkste taken en verantwoordelijkheden zijn

  • Overzicht over testplannen bewaken
  • Maken van testplannen
  • Zo veel mogelijk automatiseren van (proces)testen
  • Zelfstandig uitvoeren van testen & testplannen
  • Adviseren & rapporteren over bevindingen
  • Rapporteren over voortgang testplanning
  • Afstemmen met de business rondom de uit te voeren testen
  • Meehelpen met pen- en ketentesten

Vooral de communicatie op verschillende organisatieniveaus en richting de stakeholders zal een belangrijk aspect zijn van de rol, waarbij betrokkene één van de weinige fulltime leden van het Kadaster CIAM project team is en dus ook continuïteit en bereikbaarheid borgt. Dit alles gebeurt in een agile-werkomgeving.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. De kandidaat beheerst de Nederlandse taal vloeiend, in woord en geschrift
  2. Afgeronde (bachelor) hbo-opleiding of hoger
  3. Minimaal 5 jaar ervaring als testanalist of tester
  4. Minimaal 1 jaar ervaring met het uitvoeren van regressie en integratietesten van CIAM oplossingen
  5. Minimaal 2 jaar ervaring bij soortgelijke (overheids-)instanties in de huidige functie
  6. In het kader van de wet DBA leent deze uitvraag zich helaas niet voor uitvoering door zzp’ers. Mocht je als zzp’er willen reageren, kan dat via ons middels een detacheringsconstructie.

Wensen:

  1. Een persoonlijke motivatiebrief van maximaal 500 woorden waarin wordt toegelicht waarom u geschikt bent voor de functie
  2. Een beschrijving van hoe het testplan eruit zou zien gezien de opdracht en welke te verwachten problemen en beperkingen opgelost moeten worden, maximaal 300 woorden
  3. Kennis en ervaring met Scrum of Kanban is een pré

Competenties

  • Resultaatgericht
  • Kwaliteitsgericht
  • Klantgericht
  • Proactief
  • Initiatiefrijk

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 01-09-2026 om 12:00.

Gewenst aantal uren

36 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.
NB: het beheersen van de Nederlandse taal is voor elke opdracht vereist.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures