Terug naar overzicht

Manager HR strategie en Organisatieontwikkeling

  • Provincie

    Noord-Brabant

  • Branche

    Lokale overheid

  • Opleidingsniveau

    HBO

  • Dienstverband

    Detachering Interim

  • Plaats

    Wolvenhoek 1, 's-Hertogenbosch

  • Gepubliceerd op

Functie omschrijving

Voor de Gemeente 's-Hertogenbosch is FlexIntens op zoek naar een Manager HR strategie en Organisatieontwikkeling voor 28-32 uur per week.

Voor de afdeling Personele Zaken (PZ) zoeken wij een senior interim Manager HR Strategie & Organisatieontwikkeling. De organisatie staat voor de opgave om zowel de strategische HR‑functie als de organisatieontwikkeling te versterken. Dat betekent: richting geven aan organisatiebrede ontwikkelopgaven, programmatisch werken professionaliseren, projectsturing op orde brengen en de strategische ‘O’ (organisatieontwikkeling) beter inbedden binnen P&O.

De huidige situatie vraagt om een ervaren interim‑professional die strategie, structuur en ontwikkeling met elkaar verbindt. Projectsturing is versnipperd en onvoldoende onderbouwd, analyses ontbreken en data worden beperkt gebruikt voor sturing. Daarnaast is het team strategisch HR nog in ontwikkeling en vraagt het om coaching, duidelijke prioriteiten en leiderschap. De Manager HR Strategie & Organisatieontwikkeling geeft leiding aan het team, zet een stevige strategische agenda neer, ontwikkelt de organisatiekracht van PZ en draagt zichtbaar bij aan het realiseren van een toekomstbestendige en samenhangende HR‑functie.

Werkzaamheden

  • Versterkt de strategische ‘O’-component van P&O door organisatieontwikkeling, beleidsdoorontwikkeling en leiderschapsontwikkeling te versnellen en te verbinden aan de koers.
  • Ontwikkelt en implementeert een gedragen communicatie- en veranderaanpak die organisatiebreed richting, samenhang en eigenaarschap creëert.
  • Draagt actief bij aan het toekomstbestendig inrichten en professionaliseren van de afdeling Personele Zaken, inclusief het doorontwikkelen van strategen en specialisten.
  • Geeft leiding aan het team, stimuleert samenwerking en bouwt aan vakvolwassenheid en individuele groei.
  • Brengt strategische focus door een duidelijke project- en ontwikkelkalender op te stellen, te prioriteren en de voortgang te bewaken.

Kandidaatomschrijving

De ideale kandidaat is een senior interim‑manager met ruime ervaring in HR‑strategie, organisatieontwikkeling en projectmatig werken binnen complexe (bij voorkeur publieke) organisaties. De kandidaat heeft zowel consultancy‑ervaring als leidinggevende ervaring en weet strategie te verbinden aan uitvoering.

  • Ervaren in strategisch HR‑management, organisatieontwikkeling en werken in een bestuurlijk-politieke of complex gereguleerde omgeving.
  • Sterk in verandermanagement, stakeholdermanagement en strategische advisering op organisatiebreed niveau.
  • Communicatief sterk en verbindend, met het vermogen richting te geven, kaders te schetsen en eigenaarschap te versterken.
  • Analytisch scherp en in staat complexe vraagstukken te vertalen naar haalbare acties en uitvoerbare kaders.
  • Interim‑professional die snel schakelt, structuur brengt en in korte tijd zichtbare impact realiseert.
  • Pré: brengt ervaring uit consultancy mee voor analyse, structuur en veranderkracht, gecombineerd met leidinggevende ervaring om resultaten daadwerkelijk te implementeren en te borgen.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Minimaal een Hbo-diploma.
  2. Minimaal 10 jaar aantoonbare en recente ervaring als interim HR manager in complexe organisaties.
  3. Je bent op maandag, dinsdag en donderdag aanwezig op de werklocatie in ’s-Hertogenbosch. 

Wensen:

  1. Universitaire opleiding afgerond met afstudeerrichting personeelsmanagement, organisatiekunde, veranderkunde of bedrijfskunde of een managementopleiding.
  2. Ruim aantoonbare ervaring met het opzetten en aansturen van organisatiebrede HR programma’s en verbetertrajecten.
  3. Ruim aantoonbare ervaring met professionaliseren van projectsturing, data gebruik en strategische HR ontwikkeling.
  4. Aantoonbare en recente ervaring als interim HR manager in publieke organisaties.

Competenties

De kandidaat is in het bezit van strategisch en analytisch vermogen, resultaatgerichtheid en structuurkracht en heeft leiderschap met overtuigingskracht. De kandidaat geeft helder richting, creëert overzicht, weet prioriteiten te stellen en brengt samenhang en voortgang aan. De kandidaat is verbindend, daadkrachtig en in staat keuzes te maken in het belang van de organisatie. De kandidaat biedt een frisse blik, werkt programmatisch en brengt veranderkundige ervaring mee. Verder beschikt de kandidaat over uitstekende communicatieve vaardigheden, kan effectief schakelen tussen strategisch, tactisch en operationeel niveau. Werkt zorgvuldig, is betrouwbaar in samenwerking en beweegt soepel binnen een politiek bestuurlijke context. De kandidaat kan snel landen in een nieuwe organisatie, toont professionaliteit in houding en werkwijze en bewaart rust en overzicht in dynamiek. Blijkt dat de kandidaat niet voldoet aan deze competenties dan wordt deze uitgesloten van gunning.

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 16-02-2026 tot 12:00 uur.

Gewenst aantal uren

28-32 uur per week. De kandidaat is op de maandag, dinsdag en donderdag aanwezig op de werklocatie in ’s-Hertogenbosch.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.

NB: voor elke opdracht is het beheersen van de Nederlandse taal verplicht.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures