Procesbegeleider Dienstverlening
-
Provincie
Noord Holland
-
Branche
Lokale overheid
-
Opleidingsniveau
HBO
-
Dienstverband
Detachering Interim
-
Plaats
-
Gepubliceerd op
Functie omschrijving
Voor de VNG is FlexIntens op zoek naar een Procesbegeleider Dienstverlening voor 36 uur per week.De VNG representeert de ruim 300 Nederlandse gemeenten en werkt samen met haar afdelingen aan een krachtige lokale overheid. VNG Realisatie stelt daarbij de lokale uitvoering van de maatschappelijke opgaven door gemeenten centraal. Onder meer door actief te participeren in de netwerken van gemeenten en hun partners, door samenwerking te stimuleren via ‘samen organiseren’ en waar mogelijk standaarden te ontwikkelen die de dienstverlening van gemeenten verbeteren. VNG Realisatie draagt bij aan vier gemeentelijke speerpunten: - Werken als één overheid, met leden en partners, aan het oplossen van maatschappelijke vraagstukken op sociaal, fysiek en veiligheidsdomein; - Verbeteren van de dienstverlening; - Een efficiënte en wendbare organisatie; - Anticiperen op de toekomst.
Over regierol gemeenten en IDO-dienstverlening
Dit project ondersteunt gemeenten bij het verder ontwikkelen van hun regierol in het organiseren van een samenhangende, toegankelijke loketfunctie voor inwoners. Centraal staat de doorontwikkeling van de IDO-dienstverlening als verbindende schakel tussen het formele en informele lokale netwerk en als herkenbaar toegangspunt voor passende hulp en ondersteuning.
Binnen het project ontwikkelt en bundelt de VNG praktische handreikingen, kennis en voorbeelden waarmee gemeenten hun lokale netwerk, loketten en samenwerkingsstructuren beter kunnen inrichten. Daarnaast zorgt het project voor landelijke afstemming, monitoring en bestuurlijke agendering, zodat de IDO-dienstverlening duurzaam wordt verankerd in gemeentelijk beleid en uitvoering.
Het project vormt daarmee een belangrijk onderdeel van het bredere traject om de fysieke loketfunctie voor inwoners te versterken en te zorgen dat niemand tussen wal en schip valt bij het vinden van hulp en ondersteuning.
Omschrijving van opdracht
In 2026 richt de VNG zich op het versterken van de regierol van gemeenten bij het verbinden van formele en informele netwerken en het organiseren van toegankelijke IDO-dienstverlening. Door kennisdeling, praktische ondersteuning, monitoring en bestuurlijke agendering helpt de VNG gemeenten om inwoners beter en sneller naar passende hulp en ondersteuning te begeleiden. De activiteiten dragen bij aan een duurzame, samenhangende loketfunctie binnen het gemeentelijk beleid.
Werkzaamheden en verantwoordelijkhedenOndersteuning aan inwoners en de rol van de IDO’s daarbij. De rol van VNG richting gemeenten is hen op deze thema’s aan te jagen/te stimuleren, faciliteren, kennis te delen, hun het belang laten voelen van de regierol en met name handvatten te geven om praktisch invulling te geven aan die regierol. We onderscheiden de volgende activiteiten:
1. Verbinding (in)formele lokale netwerk, inclusief bereik inwoners
2. Praktische ondersteuning aan gemeenten bij hun regierol in het inrichting van IDO- dienstverlening op plekken waar mensen logischerwijs komen en op zoek gaan naar hulp
|3. Deskundigheidsbevordering
4. Ondersteuning bij verantwoord opnemen SPUK-middelen in het Gemeentefonds d.m.v. een Decentralisatie uitkering
5. Samenwerking IDO’s, gemeentelijke loketten en overheidsbrede loketten versterken
6. Monitor/behoefteonderzoek
7. Bestuurlijke aandacht voor IDO-dienstverlening
De opbrengst van dit project is als lopend beleid onderdeel van het traject waarin we de loketfunctie voor passende hulp en ondersteuning (fysiek) verder vormgeven. Als Procesbegeleider Dienstverlening kun je ook ingezet worden binnen het project Duidelijker overheidscommunicatie. Binnen dit project herschrijven we onder andere verordeningen, beschikkingen, brieven in duidelijke taal. Als procesbegeleider begeleid je het proces om tot bruikbare documenten te komen en ondersteun je bij de implementatie van de documenten. Als Procesbegeleider ondersteun je door het organiseren van workshops, webinars, gesprekstafels of fysieke bijeenkomsten en de uitwisseling van kennis door o.a. het opzetten van een community. Je bundelt opgedane handelingsperspectieven en zorgt voor verbinding met werkgroepen voor verschillende aandachtsgebieden.
Resultaat van de opdracht
In 2026 ondersteunt de VNG gemeenten bij het versterken van hun regierol in het organiseren vaneen samenhangende en toegankelijke loketfunctie voor inwoners. Door kennisdeling, praktische handvatten en deskundigheidsbevordering kunnen gemeenten het formele en informele netwerk beter verbinden en IDO-dienstverlening logisch positioneren in het lokale netwerk.
Monitoring en behoefteonderzoek leveren inzicht op in bereik en werking, waarmee gemeenten hun aanpak gericht kunnen verbeteren. Tegelijk worden gemeenten ondersteund bij het duurzaam borgen van SPUK-middelen via het Gemeentefonds. Dit leidt tot duidelijke samenwerkingsafspraken, bestuurlijke verankering en een herkenbaar lokaal loket waar inwoners sneller passende hulp en ondersteuning vinden.
Functie eisen
Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:
Eisen:
- HBO werk- en denkniveau
- Afgeronde HBO opleiding, of vergelijkbaar
- Minimaal 2 jaar aantoonbare werkervaring als procesbegeleider in het gemeentelijk dienstverleningsdomein zoals omschreven in deze offerteaanvraag
- Werkervaring in het kader van projecten of programma’s op het gebied van dienstverlening aan burgers en ondernemers
- Kennis van en ervaring met Digitale Inclusie
Wensen:
- Netwerk bij minimaal 10 gemeenten bij, blijkende uit motivatiebrief
- Ervaring met landelijke projecten/programma’s om te komen tot innovaties op het gebied van dienstverlening en/of inclusie, blijkende uit motivatiebrief
- Kennis mbt aanpakken gericht op thema’s sociale (digitale) inclusie en/of bestrijding van laaggeletterdheid blijkende uit motivatiebrief
Inschrijven tot
Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 02-02-2026 om 9:00.
Gewenst aantal uren
36 uur per week.
Procedure en arbeidsvoorwaarden
Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.
Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:
- Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
- Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
- Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiƫle voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
- Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.