Terug naar overzicht

Senior Inkoopadviseur GWW

Functie omschrijving

Voor Stichting Waternet is FlexIntens op zoek naar een Senior Inkoopadviseur GWW voor 32 - 36 uur per week.

Binnen het team Inkoop, divisie Drinkwater, zijn we op zoek naar een ervaren senior inkoopadviseur voor de begeleiding en advisering van Europese en ook meervoudig onderhandse aanbestedingen ten behoeve van een aantal projecten binnen het inkoopsegmenten van Grond Weg en Waterbouw (GWW).

Beschrijving behoefte

De inkooporganisatie van Waternet is zich sterk aan het professionaliseren. Strategisch inkopen wordt steeds belangrijker om onze rechtmatigheid maar met name ook de doelmatigheid van onze inkopen te kunnen verbeteren. Daarnaast blijft het ook een uitdaging om de tactische inkopen te kunnen realiseren. Dat betekent ook slimmer aanbesteden, meer grotere raamovereenkomsten bijvoorbeeld. De inkooporganisatie zit in een veranderingstraject. Van reactief naar pro-actief en van jij-ik/wij-zij naar een sterker samen, een sterke samenwerking met de organisatie, heldere lijnen en verantwoordelijkheden, en rolvastheid om die rechtmatigheid en doelmatigheid te verbeteren.

Wij zijn op zoek naar inkoopadviseurs die zowel strategisch sterk zijn en de markt goed kennen om een gedegen advies te kunnen formuleren, maar ook de handen uit de mouwen willen en kunnen steken om Europese en meervoudig onderhandse aanbestedingen te realiseren. Relevante kennis, expertise binnen de infra sector en markt (GWW) is van essentieel belang in het weloverwogen kunnen adviseren van de juiste inkoop strategieën in de organisatie. Hierbij is een categorie brede benadering van de markt steeds meer vereist en gewenst vanuit de interne organisatie. Risico gebaseerd inkopen wordt steeds belangrijker en dient ook in het strategisch inkoopadvies een onderdeel te zijn naar de interne organisatie.

In multidisciplinaire teams bepaal jij als inkoopadviseur, in nauwe samenwerking met stakeholders, en materiedeskundigen, de juiste inkoopstrategie. Hierbij ben jij degene die de kans en risico's goed kan inschatten welke inkoopstrategie bij de betreffende inkoopbehoefte en doelstellingen beste passend is. Je schuwt niet om innovatieve aanbestedingsprocedures in te brengen en de markt vanuit een categorie brede benadering te omschrijven. Je stelt gerichte vragen om de uitvraag en het Programma van Eisen helder te krijgen, zodat het vertaald kan worden naar een inkoopplan. Je bent verantwoordelijk voor de volledigheid en kwaliteit van het inkoopplan, het opstellen van het aanbestedingsdossier, publiceert de aanbesteding in ons tenderplatform Mercell (Source to Contract) en begeleidt de selectie tot het contract is ondertekend.

Het betreft diverse (inkoop)projecten waarvan het merendeel in leidingwerken sector en diversen in de oppervlaktewater en/of drinkwatersector. De professional zal verantwoordelijk zijn voor adviseren en begeleiden van minimaal een 5 tal aanbestedingen. Van de professional wordt verwacht dat deze aanbesteding van A tot Z geleid wordt met als resultaat dat er een geschikte aanbieder wordt geselecteerd en gecontracteerd en dat de aanbesteding wordt geadministreerd en gearchiveerd.

Ook wordt verwacht dat je in de rol als begeleider/coach en /of kwaliteitsborger de kennis en kunde binnen het team verder helpt op te bouwen en onze processen te verbeteren.

Dit ga je doen:

  • Strategische advies geven over aanbestedingen, categorie breed op het gebied van de relevante markt/infra sector en verantwoordelijk voor het uitvoeren van minimaal 5 aanbestedingen voor de afdeling projecten binnen Waternet: van A tot Z
  • Samenstellen van het aanbestedingsdossier, waaronder het opstellen van het inkoopplan, de aanbestedingsleidraad en de conceptovereenkomst
  • Publicatie van Europese en meervoudig onderhandse aanbestedingen via het tenderplatform Mercell
  • Opstellen/samenstellen van nota’s van inlichtingen, begeleiden van het beoordelingsteams bij beoordeling van de inschrijvingen, verzorgen van de gunningen, contracteren, laten ondertekenen en archiveren van de contractdocumenten
  • Ondersteunende werkzaamheden: bijdragen aan verbeteringen van onze inkoopprocessen en de positionering van team inkoop binnen Waternet
  • Kwaliteitsborging (4-ogen-principe) voor andere collega’s
  • Bijdragen aan inkoopactiviteiten conform het inkoopbeleid
  • Het begeleiden, coachen en trainen van minder ervaren inkoopadviseurs

Beschrijving afdeling/team

Je bent een lid van team Inkoop. Team Inkoop is verantwoordelijk voor alle inkooptrajecten binnen Waternet, van leidingwerken en grondstoffen voor drinkwaterproductie tot en met schoonmaak en catering, IT, onderhoud van assets, technische systemen en GWW (grond, weg en waterbouw) aanbestedingen (totale spend ca 300 miljoen euro per jaar). Afdeling Inkoop bestaat uit een drietal rollen zijnde inkopers, contractbeheer & bestelservice en beleid. We maken zoals al aangegeven een sterke verandering door, om de inkoopfunctie en organisatie sterker neer te zetten.

Team Inkoop is een fijn en voortvarend team met veel aandacht voor het verder door ontwikkelen van de professionele adviesrol enerzijds en aandacht voor duurzaamheid en maatschappelijk verantwoord inkopen anderzijds. Veel aandacht is er voor het versterken van de positionering binnen Waternet, en de borging van rechtmatig inkopen. Daardoor is de vraag naar advies ook sterk gegroeid.

Functie eisen

Onze opdrachtgever heeft eisen en wensen geformuleerd. Aan alle eisen moet worden voldaan om in aanmerking te komen voor deze functie. Voor deze functie zijn de volgende eisen en wensen geformuleerd:

Eisen:

  1. Minimaal 4 jaar ervaring als inkoopadviseur bij een aanbestedende dienst in de laatste 8 jaar
  2. Aantoonbaar HBO werk- en denkniveau, aangevuld met een inkoopopleiding zoals bijvoorbeeld NEVI 2 Publiek of VU Aanbestedingsrecht voor Inkopers of gelijkwaardig
  3. In de afgelopen 5 jaar minimaal 3 jaar aantoonbare ervaring met Europese aanbestedingen bij grond weg en waterbouw inkoopsegment
  4. Goede beheersing van de Nederlandse taal in woord en geschrift
  5. Deze functie is niet geschikt voor een zzp'er. 

Wensen:

  1. (Strategische) kennis over inkoop- en markt ontwikkelingen segment GWW
  2. (Strategische ) kennis over inkoop- en marktontwikkelingen segment technisch beheer en onderhoud
  3. Minimaal 1 jaar en bij voorkeur meer dan 5 jaar kennis en ervaring met meerdere (wel of niet geïntegreerde) contractvormen m.b.t. het contracteren van “werken”
  4. Ervaring met het begeleiden van en kennis over te dragen naar (junior) collega’s
  5. Ervaring met het publiceren van aanbestedingen via Mercell (source to contract)

Competenties

  • Strategisch inzicht en overtuigingskracht
  • Je bent een teamspeler die mensen weet te motiveren en te verbinden, verbindende stijl qua communiceren
  • Je kunt goed schakelen en bent stressbestendig.
  • Je kan prioriteiten vaststellen en overbrengen en erop sturen, rolvastheid is de basis.
  • Samenwerking is vanzelfsprekend, klantgericht en adviesvaardig
  • Je deelt met enthousiasme kennis met collega’s waaronder junioren
  • Analytisch; Breed analyseren en in staat om hoofd- en bijzaken te scheiden. Je reageert snel op knelpunten en zoekt naar alternatieve oplossingen.
  • Procesgericht denken en werken

Inschrijven tot

Reageren op deze opdracht kan uitsluitend t/m 09-04-2026 tot 08:00 uur.

Gewenst aantal uren

32-36 uur per week.

Procedure en arbeidsvoorwaarden

Als intermediair staat FlexIntens voor het zorgvuldig bemiddelen van professionals binnen het publieke domein. Zo dragen we onder andere bij aan de invulling van opdrachten voor ministeries, uitvoeringsorganisaties, provincies, gemeenten en zorgorganisaties.

Zien we op basis van jouw ingestuurde CV een match, dan ziet de procedure er als volgt uit:

  • Voorafgaand aan het voorstellen, maken we afspraken over het tarief, gericht op de specifieke opdracht.
  • Kan een opdracht niet ingevuld worden als zelfstandig professional of gaat jouw voorkeur uit naar detachering (loondienst)? Onze dienstverlening voorziet ook daarin, waarbij we de beloningsstructuur van de opdrachtgever hanteren middels de inlenersbeloning.
  • Na overeenstemming te hebben bereikt in de financiële voorwaarden, stellen wij jouw profiel op in het format voor de betreffende opdrachtgever. We vragen van jou een verduidelijk op de wijze van voldoen aan de gestelde eisen en wensen, om de match zo duidelijk mogelijk te maken. Ook een motivatiebrief om jouw drijfveren en toegevoegde waarde aan het licht te brengen, wordt gevraagd. Hierin treden wij op als sparringpartner.
  • Wij verzorgen het voorstel en informeren je zo snel mogelijk over de voortgang hiervan.

NB: voor elke opdracht is het beheersen van de Nederlandse taal verplicht.

Geen bestand gekozen
Zou je zo vriendelijk willen zijn de aangegeven velden in te vullen?

Gerelateerde vacatures

Bekijk alle vacatures